Policijska uprava Celje – pregled dogodkov

Celje, 6. november 2024

Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje smo v zadnjih 24 urah prejeli 185 klicev občanov. 58 klicev je bilo interventnih, trije nujni.

14 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 3  s področja mejnih zadev in tujcev, 25 s področja prometne varnosti in 15 s področja javnega reda in miru.

Prometna varnost

V zadnjih treh dneh smo obravnavali 3 prometni nesreči z lažjimi poškodbami in 11 prometnih nesreč z materialno škodo.

Včeraj okoli 12.40 ure je na Pucovi ulici v Celju neznani voznik e-skiroja trčil v peško in s kraja odpeljal. Peška je zaradi lažji poškodb iskala zdravniško pomoč v celjski bolnišnici. Zaradi razjasnitve okoliščin prometne nesreče pozivamo udeleženega voznika e-skiroja, da se oglasi na Policijsko postajo Celje ali pokliče na telefonsko številko 03 54 26 400 ali interventno številko 113.

Za podatke o prometni nesreči prosimo tudi morebitne očividce.Javni red in mir

Zaradi kršitev javnega reda in miru smo ukrepali  v  treh primerih.

Kriminaliteta

Danes zjutraj okoli 02.40 ure so policisti PPP Celje na počivališču Lopata pri tatvini goriva zalotili državljana Romunije,  ki je iz drugega romunskega tovornega vozila  prečrpal v svoje tovorno vozilo 200 l nafte. Zoper državljana Romunije sledi kazenska ovadba za kaznivo dejanje tatvine.

V Celju so policisti obravnavali tatvino goriva na enem izmed bencinskih servisov. Neznani storilec je natočil za 48,00 Eur goriva in odpeljal, ne da bi za to poravnal račun.  

Na pokopališču v Šmarju pri Jelšah je bilo vlomljeno v svečomat. Neznani storilec je z vlomom povzročil škodo za okoli 430 Eur.

V Mozirju so polcisiti opravili ogled tatvine delov gradbenega stroja. Neznani storilec je iz stroja odtujil hitro spojko z nagibnim motorjem.  

Nedovoljen prehod državnem meje

Včeraj zvečer okoli ob 22.30 ure smo v Kunšperku izsledili 24 ilegalnih prebežnikov. Gre za 11 državljanov Egipta, 8 državljanov Sirije, 3 državljane Maroka, 1 državljana Palestine in 1 državljana Turčije, ki so na nedovoljen način vstopili v Slovenijo. Vsi so zaprosili za mednarodno zaščito in bodo po končanem postopku odpeljani v azilni dom.

Danes okoli 00:30 ure  zjutraj, pa smo na podlagi obvestila občana v Lastniču izsledili še 14  državljanov Sirije, ki so prav tako na nedovoljen način vstopili v Slovenijo. Postopki z njimi še potekajo.


S spoštovanjem.

Policijska uprava Celje

OGLASNI PROSTOR
velenje-sup-2026
Otroški nogometni turnir Velenje CUP 2026
kakovost-zraka
Kakovost zraka v Velenju ponovno med najboljšimi v Sloveniji
mov-Velenje-april-2024
Na voljo 50 tisoč evrov za socialne in zdravstvene projekte v letu 2026
Kulturna ustvarjalka leta 2025 MOV Nina Mavec Krenker
Kulturna ustvarjalka leta Mestne občine Velenje 2025 je Nina Mavec Krenker
Ministrstvo za solidarno prihodnost
Izvedeno izobraževanje za koordinatorje prostovoljstva
PROSTORI
Vabilo medijem na simbolično predajo pogodbe o brezplačni uporabi prostorov za prometno policijo
LinkedIn
Share
URL has been copied successfully!
Scroll to Top