V sredo, 20. maja 2026, je v telovadnici Osnovne šole Maksa Pečarja v Ljubljani potekalo Državno prvenstvo osnovnih in srednjih šol v judu, ki je privabilo 284 tekmovalcev. Velenjski judo je najbolje se je zastopala Sara Nikolić – OŠ Livada Velenje v kategoriji do 70 kg. Ekspresno je premagala vse svoje nasprotnice, v finalu tudi aktualno državno prvakinjo, za kar je potrebovala samo 40 sekund. S tem je dosegla prvo mesto in zlato medaljo. Odlično predstavo je prikazala tudi Blažka Jošar –OŠ Gorica Velenje, ki je tokrat nastopila v kategoriji do 63 kg. Premoč je morala priznati samo aktualni državni prvakinji v finalu, za kar je osvojila drugo mesto in srebrno medaljo. Srebrno medaljo je osvojil tudi Adriano Kondić – OŠ Antona Aškerca v najtežji kategoriji nad 81kg. Lepe borbe je prikazal tudi Fran Petric – OŠ Miha Pintarja Toleda, ki je dosegel tretje mesto in bronasto medaljo v kategoriji do 42 kg. Odlično se je boril tudi Rene Pranjić – OŠ Antona Aškerca, v kategoriji do 60 kg. Zmagal je prve tri borbe, nato pa dve izgubil. S tem je dosegel peto mesto, kar je odličen uspeh, še posebej zato, ker je bila to njegova prva tekma. Peto mesto je dosegla tudi Lana Jelaš – Nazarje. Zoja Pintar – OŠ Livada je dosegla sedmo mesto. Pri dijakinjah se je najbolje odrezala Snježana Nikolić, ki je v najtežji kategoriji nad 78kg dosegla drugo mesto. Nasmihala se ji je tudi zlata medalja, saj je proti kasnejši zmagovalki vodila, vendar je v trenutku nezbranosti naredila napako in izgubila. V najbolj zastopani kategoriji do 73 kg, je dva zmagi in dva poraza zabeležil Jernej Gole – Šolski center Velenje. V Judo klubu Velenje nadaljujemo s strokovnim delom. Zahvaljujemo se tudi Športni zvezi Velenje, ki je sofinancirala nastop na tem prvenstvu.

JUDO KLUB VELENJE

