Skalčki izjemni na evropskem prvenstvu, Pia Zoja Glavnik najboljša članica

Pia Zoja Glavnik najboljša članica evropskega prvenstva Slovenski ITF Taekwon-do reprezentanci 6 zlatih, 8 srebrnih in 5 bronastih medalj

V dvorani Bonifika v Kopru je med 15. in 22. aprilom potekalo 38. člansko, 29. mladinsko, 15. veteransko in 13. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenijo je na prvenstvu zastopalo 30 športnikov, ki so osvojili 6 zlatih, 8 srebrnih in 5 bronastih medalj, Pia Zoja Glavnik je postala najboljša članica evropskega prvenstva skupno pa je Slovenija osvojila šesto mesto.

Koper je med 15. in 22. aprilom gostil 749 tekmovalcev iz 33 evropskih držav in skupaj preko 1200 udeležencev evropskega prvenstva v Taekwondo-ju. Organizatorja prvenstva, ITF Zveza za tradicionalni Taekwon-do Slovenije in EITF – Evropska Taekwon-do federacija, sta izjemno zadovoljna z rekordnim številom tekmovalcev in odlično izpeljanim prvenstvom.

Slovenska ITF Taekwon-do reprezentanca je izjemno uspešno zaključila z nastopi na prvenstvu in v skupnem seštevku zasedla šesto mesto, Pia Zoja Glavnik je osvojila naziv najboljše članice tekmovanja, člani reprezentance pa so si priborili 6 naslovov evropskih prvakov, 8 drugih in 5 tretjih mest.

Med člani sta evropski prvakinji postali Pia Zoja Glavnik (članice borbe do 52 kg) in Staša Lipnik (članice borbe do 72 kg). Pia je na poti do najvišje stopničke premagala predstavnice Ukrajine, Anglije, Grčije, Anglije in Bolgarije, Staša pa predstavnice Ukrajine, Grčije, Belgije in Češke.
Pia Zoja Glavnik je postala tudi članska podprvakinja v formah črni pas II.dan.
Tretje mesto med člani v formah črni pas II.dan je osvojil Domen Zabukovnik.
Domen Zabukovnik je odlično opravil tudi s kvalifikacijskimi borbami in zmagal v svoji skupini, v borbi za medaljo pa mu je malo zmanjkalo in je osvojil peto mesto. Z eno zmago v kvalifikacijski skupini je tik pred medaljo ostal tudi Borut Sobota (člani borbe do 92 kg).

Med mladinkami sta evropski prvakinji postali Ana Jan (starejše mladinke forme črni pas I.dan) in Tadeja Sušec (mlajše mladinke borbe do 50 kg). Ana je premagala predstavnice Bolgarije, Ukrajine in dve Čehinji, Tadeja pa Bolgarko, Grkinjo in dve Ukrajinki.
Srebrno medaljo v mladinski konkurenci si je priboril Žan Kovačič (mlajši mladinci borbe do 60 kg), bronasti medalji pa Žan Kovačič (mlajši mladinci forme črni pas I.dan) in Dominik Jerovšek (mlajši mladinci borbe do 60 kg).
Z odličnimi nastopi a žal tik pred medaljami, na petem mestu, so ostali tudi Tadeja Sušec (mlajše mladinke forme črni pas I.dan), Dominik Jerovšek (mlajši mladinci forme črni pas I.dan), Sara Kos

(starejše mladinke, forme črni pas I.dan), Samo Orehovec (mlajši mladinci borbe do 70 kg), Ana Jan (starejše mladinke borbe do 58 kg), Tina Sušec (starejše mladinke borbe do 58 kg) in ekipa mlajših mladincev (Žan Kovačič, Dominik Jerovšek, Tomaž Sušec, Matevž Basle, Samo Orehovec, Jaka Kumer) v formah in specialni tehniki.

Uspešni so bili tudi najmlajši tekmovalci, ki so prvič nastopili na evropskih prvenstvih.
Evropska podprvaka sta postala Thai Lihteneker Koštomaj (dečki borbe do 55 kg) in Izabela Zahatek Dimjašević (deklice borbe do 55 kg).
Izabela Zahatek Dimjašević se je v formah rdeči pas povzpela tudi na tretjo stopničko.
Brina Landeker (deklice forme rdeči pas in borbe do 40 kg), Jaša Kokol (dečki borbe do 50 kg), Anej Brankovič (dečki forme rdeči pas in borbe do 55 kg), Samo Tajnšek (dečki borbe do 35 kg) in Thai Lihteneker Koštomaj (dečki forme črni pas I.dan) pa so ostali tik pred medaljo in osvojili peta mesta.

Evropska prvaka sta postala tudi veterana Saša Sirše (veteranke 35-44 let borbe nad 74 kg) in Mirza Čuskić (veterani forme črni pas III.dan).
V veteranskih kategorijah so si Slovenci priborili tudi 4 nazive evropskih podprvakov: Boštjan Šketa (veterani 45-99 let forme črni pas II.dan), Boris Kovačič (veterani 45-100 let borbe do 80 kg), Saša Sirše (veteranke 35-44 let forme črni pas V.dan) in Tanja Verboten (veteranke 35-44 let forme črni pas III.dan).
Matjaž Vidmar (veterani 44-100 let borbe do 74 kg) pa si je priboril bronasto medaljo.

Na odprtju prvenstva, katerega začetek je uradno razglasila najmlajša članica slovenske reprezentance Brina Landeker, so udeleženci lahko uživali v plesnih gibih domače plesne skupine ter mojstrovinah Taekwon-do mojstrov iz Ukrajine, podeljeno pa je bilo tudi posebno priznanje Mastru Eminu Durakoviću, pionirju Taekwon-doja v Sloveniji, ki je kot tehnični direktor ITF Slovenija opravil izjemno delo s pripravo in izvedbo celotnega evropskega prvenstva v Kopru.

V Kopru je potekal tudi evropski kongres pod vodstvom predsednika EITF GM Michaela E. Prewetta na katerem je bilo odločeno, da bo prihodnje leto Evropsko prvenstvo potekalo v Talinu v Estoniji. Kongresa se je udeležil tudi predsednik svetovne Taekwon-do federacije prof. Ri Yong Son.

Slovenski rezultati XXXVIII. članskega, XXIX. mladinskega, XV. veteranskega in XIII. otroškega evropskega prvenstva:

V skupnem seštevku medalj po državah je Slovenija osvojila šestem mesto.
Pia Zoja Glavnik je postala najboljša članica.

Člani:

• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje) članice borbe do 52 kg – 1. mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje) članice borbe do 72 kg – 1. mesto
• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje) članice forme črni pas II.dan – 2. mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje) člani forme črni pas III.dan – 3. mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), člani borbe do 71 kg – 5. mesto
• Borut Sobota (Skala Velenje), člani borbe do 92 kg – 5. mesto
• Emir Alijagić (Škorpijon Ljubljana) člani forme črni pas I.dan – 9. mesto
• Emir Alijagić (Škorpijon Ljubljana) člani borbe do 92 kg – 9. mesto
• Emir Alijagić (Škorpijon Ljubljana) člani test moči

Mladinci:
• Ana Jan (Sun Šempeter) starejše mladinke forme črni pas I.dan – 1. mesto
• Tadeja Sušec (Skala Velenje) mlajše mladinke borbe do 50 kg – 1. mesto
• Žan Kovačič (Sun Šempeter) mlajši mladinci borbe do 60 kg – 2. mesto
• Žan Kovačič (Sun Šempeter) mlajši mladinci forme črni pas I.dan – 3. mesto
• Dominik Jerovšek (Skala Velenje) mlajši mladinci borbe do 60 kg – 3. mesto
• Dominik Jerovšek (Skala Velenje) mlajši mladinci forme črni pas I.dan – 5. mesto
• Ana Jan (Sun Šempeter) starejše mladinke borbe do 58 kg – 5. mesto
• Tina Sušec (Skala Velenje) starejše mladinke borbe do 58 kg – 5. mesto
• Tadeja Sušec (Skala Velenje) mlajše mladinke forme črni pas I.dan – 5. mesto
• Dominik Jerovšek (Skala Velenje) mlajši mladinci forme črni pas I.dan – 5. mesto
• Sara Kos (Skala Velenje) starejše mladinke, forme črni pas I.dan – 5. mesto
• Samo Orehovec (Sun Šempeter) mlajši mladinci borbe do 70 kg – 5. mesto
• Ekipa mlajši mladinci (Žan Kovačič, Dominik Jerovšek, Tomaž Sušec, Matevž Basle, Samo Orehovec, Jaka Kumer) specialna tehnika – 4. mesto
• Ekipa mlajši mladinci (Žan Kovačič, Dominik Jerovšek, Tomaž Sušec, Matevž Basle, Samo Orehovec) forme – 5. mesto
• Filip Dojčinović (Škorpijon Ljubljana) starejši mladinci borbe do 63 kg – 9. mesto
• Lina Halilović (Skala Velenje) mlajše mladinke forme črni pas I.dan – 9. mesto
• Lina Halilović (Skala Velenje) mlajše mladinke borbe do 55 kg – 9. mesto
• Matevž Basle (Sun Šempeter) mlajši mladinci borbe do 65 kg – 9. mesto
• Ekipa mlajši mladinci (Žan Kovačič, Dominik Jerovšek, Tomaž Sušec, Matevž Basle, Samo Orehovec, Jaka Kumer) borbe
• Jaka Kumer (Skala Velenje) mlajši mladinci borbe do 55 kg
• Tomaž Sušec (Skala Velenje) mlajši mladinci borbe do 55 kg
• Lovro Staš Glavnik (Skala Velenje) mlajši mladinci borbe do 50 kg

Otroci:
• Thai Lihteneker Koštomaj (Skala Velenje) dečki borbe do 55 kg – 2. mesto
• Izabela Zahatek Dimjašević (Skala Velenje) deklice borbe do 55 kg – 2. mesto
• Izabela Zahatek Dimjašević (Škorpijon Ljubljana) deklice, forme rdeči pas – 3. mesto
• Brina Landeker (Skala Velenje) deklice forme rdeči pas – 5. mesto
• Brina Landeker (Skala Velenje) deklice borbe do 40 kg – 5. mesto
• Jaša Kokol (Skala Velenje) dečki borbe do 50 kg – 5. mesto
• Anej Brankovič (Skala Velenje) dečki forme rdeči pas – 5. mesto
• Anej Brankovič (Skala Velenje) dečki borbe do 55 kg – 5. mesto
• Samo Tajnšek (Sun Šempeter) dečki borbe do 35 kg – 5. mesto
• Thai Lihteneker Koštomaj (Skala Velenje) dečki forme črni pas I.dan – 5. mesto
• Jaša Kokol (Skala Velenje) dečki forme rdeči pas – 9. mesto
• Samo Tajnšek (Sun Šempeter) dečki forme rdeči pas – 9. mesto

Veterani:
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana) veteranke 35-44 let borbe nad 74 kg – 1. mesto
• Mirza Čuskić (Škorpijon Ljubljana) veterani forme črni pas III.dan – 1. mesto
• Boštjan Šketa (Sun Šempeter) veterani 45-99 let forme črni pas II.dan – 2. mesto
• Boris Kovačič (Sun Šempeter) veterani 45-100 let borbe do 80 kg – 2. mesto
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana) veteranke 35-44 let forme črni pas V.dan – 2. mesto
• Tanja Verboten (Skala Velenje) veteranke 35-44 let forme črni pas III.dan – 2. mesto
• Matjaž Vidmar (Tiger Ljubljana) veterani 44-100 let borbe do 74 kg – 3. mesto
• Mirza Čuskić (Škorpijon Ljubljana) veterani test moči

Trenerji:
Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Simon Jan (Sun Šempeter)
Borut Sobota (Skala Velenje)
Staša Lipnik (Skala Velenje)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)

Sodniki:
Miha Kos (Unior Zreče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)
Valteja Trotovšek (Škorpijon Ljubljana)

Vodstvo ITF Slovenija:
Matevž Žugelj – predsednik
Emin Durakovič (Unior Zreče)
Tanja Verboten (Skala Velenje)


Vir: Taekwon-do & Kickboks klub Skala

Delite ta članek: