Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR

Velenje.com : �port : Novica

Ose zmagovalke turnirja v Grazu

14. avg 2022

Rokometaši Gorenja Velenja so se v petek, 12. avgusta odpravili na dvodnevni turnir v Graz. Varovanci Zorana Jovičića so na turnirju zabeležili dve zmagi in se na koncu veselili prvega mesta.

Po dveh tednih priprav so se varovanci Zorana Jovičića udeležili dvodnevnega turnirja v Grazu. Na polfinalni tekmi so se pomerili z avstrijsko ekipo JAGS Vöslau, slavili z rezultatom 33:22 in se uvrstili v finale turnirja. Na tekmi za 1. mesto pa so premagali madžarsko ekipo Veszprém KKFT z rezultatom 39:32.

Madžari so s prvim zadetkom na tekmi v 2. minuti povedli z 1:0. Rezultat je na 1:1, s svojim prvim zadetkom izenačil Ibrahim Haseljić. Ekipa Veszprém KKFT je bolje odigrala uvodne minute in v 15. minuti povedla z 9:7. Rezultat je v 17. minuti z zadetkom s črte sedmih metrov izenačil Martin Hebar (9:9). Za prvo vodstvo os je v 19. minuti poskrbel Matic Verdinek s svojim drugim zadetkom na tekmi (10:9). Nasprotniki so v 24. minuti uspeli rezultat zopet izenačiti (14:14). Na odmor sta ekipi odšli pri rezultatu 18:20 v korist Velenjčanov.

Najvišjo prednost so črno-rumeni dosegli v 37. minuti, ko je Peter Šiško zadel za +3 (21:24). Skozi celoten drugi polčas so niti v svojih rokah držali Velenjčani, ki so ob zadnjem sodnikovem žvižgu slavili z rezultatom 39:32 in se veselili prvega mesta na turnirju.

Peter Šiško, rokometaš Gorenja Velenja
˝Za nami je turnir v Grazu, kjer smo odigrali dve tekmi in se na obeh veselili zmage. Prikazali smo dobro in borbeno igro, ter videli kje imamo še prostora za napredek.˝

Pred osami je dan počitka in trije treningi v Rdeči dvorani, nato pa se v torek odpravljajo v Bosno in Hercegovino. V sredo in četrtek bodo varovanci Zorana Jovičiča trenirali v Tuzli, kjer bodo odigrali tudi dve prijateljski tekmi, proti ….. V petek se bodo nato črno-rumeni odpravili v Sarajevo, kjer bodo nastopili na mednarodnem rokometnem turnirju “Visit Sarajevo cup 2022”.

polfinalna tekma, 12. avgust, 19.00 (Graz)
JAGS VÖSLAU : RK GORENJE VELENJE 22:33 (12:15)
RK GORENJE VELENJE: Skok (6 obramb), Verboten, Taletović (5 obramb), Haseljić (10), Tajnik (1), Hebar (7), Drobež (3), Kovačič (1), Sokolič (3), Verdinek (4), Šiško (1), Grmšek (1), Jovičić, Mlivić (1), Predović (1)

finale, 13. avgust, 12.00 (Graz)
VESZPRÉMI KKFT : RK GORENJE VELENJE 32:39 (18:20)
RK GORENJE VELENJE: Skok (5 obramb), Verboten, Taletović (10 obramb), Haseljić (8), Tajnik (5), Hebar (1), Drobež, Kovačič (1), Sokolič (5), Verdinek (5), Šiško (7), Grmšek (3), Jovičić, Mlivić (2), Predović (1)