Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 564

Velenje.com : Šport : Novica

Velenjčani bodo prve evropske točke lovili v Španiji

25. okt 2021

Rokometaše Gorenja Velenja v torek, 26. oktobra čaka prva gostujoča tekma v Ligi Evropa. V drugem krogu tega elitnega tekmovanja se bodo ob 20.45 pomerili z ekipo BM Logroño La Rioja.

Po zmagi nad Koprom v domačem prvenstvu, čaka velenjske ose tekma v evropskem tekmovanju. V torek 26. oktobra se bodo pomerili s špansko ekipo BM Logroño La Rioja.

V prvem krogu Lige Evropa so varovanci Zorana Jovičića v domači Rdeči dvorani gostili svetovne klubske prvake, nemški Magdeburg. Po veliki borbi so ose ob koncu prvega polčasa vodile z minimalno razliko. V prvem delu drugega polčasa so se gostje s hitrimi zadetki odcepili in naredili razliko, ki jo Velenjčani niso mogli ujeti. Ekipi sta se po šestdesetih minutah igre razšli z rezultatom 27:31 v korist aktualnih prvakov Evropske lige.

Španci so v prvem krogu gostovali na Švedskem pri IK Sävehof in izgubili z rezultatom 43:31. Tekmo med Gorenjem Velenjem in BM Logroño La Rioja boste lahko v neposrednem prenosu spremljali na Arena sport in EHF TV.

Tilen Sokolič, rokometaš Gorenja Velenja
˝V Španijo se na gostovanje odpravljamo samozavestni. Na tekmah proti Magdeburgu in Kopru smo videli, da moramo popraviti določene segmente naše igre. Kljub temu se na nasprotnika dobro pripravljamo in verjamem, da nam lahko uspe osvojiti prve točke v Evropski ligi.˝

02. krog Lige Evropa, 26. oktober, 20.45 (Logrono)
BM LOGRONO LA RIOJA : RK GORENJE VELENJE