Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 671

Velenje.com : Šport : Novica

Nova zmaga Velenjčanov v Ligi NLB

24. okt 2021

Velenjski rokometaši so v soboto, 23. oktobra odigrali tekmo 7. kroga Lige NLB proti ekipi iz Kopra. Zmage so se na koncu tekme veselili velenjski rokometaši z rezultatom 25:20 in vpisali novi dve točki v državnem prvenstvu.

Z zadetkom so tekmo odprli gostje in povedli z 1:0. Domačini so hitro odgovorili in z zadetkom Domna Tajnika izenačili na 1:1. Koprčani so izkoristili razpoloženega vratarja in povedli z 4:1. Aleks Kavčič je v 14. minuti dosegel prvi zadetek na tekmi in svoj 500. zadetek v dresu RK Gorenje Velenje. Odlična obramba Emirja Taletovića in zadetek Ibrahima Haseljića sta ose pripeljale do izenačenja. Dve minuti kasneje je Tilen Sokolič dosegel zadetek in črno-rumene popeljal v vodstvo. Razigrani domačini so na odmor odšli s štirimi zadetki prednosti.

Prvi napad v drugem polčasu je pripadel gostom, ki pa so ga Velenjčani uspešno ustavili. Razpoloženi Kenan Pajt je v 36. minuti dosegel sedmi zadetek na tekmi in popeljal črno-rumene do šestih zadetkov prednosti. Matic Verdinek je v 41. minuti postavil rezultat 20:14. Gostje niso popustili, v 46. minuti so se približali na tri zadetke zaostanka. Tilen Sokolič je z zadetkom v 50. minuti prednost povečal na 5 zadetkov. Ibrahim Haseljić je v 53. minuti z zadetkom postavil rezultat 26:20. Zadnji zadetek na tekmi je za črno-rumene dosegel Tilen Sokolič in postavil končni rezultat 29:23.

Igralec tekme je z desetimi obrambami postal Emir Taletović.

Emir Taletović, rokometaš Gorenja Velenja
˝Veseli smo še ene zmage v Rdeči dvorani. Tekmo nismo odigrali tako kot smo si želeli, naredili smo preveč napak v obrambi in napadu. Od dvajsete minute prvega polčasa naprej smo se zbrali in zaigrali in naredili razliko, ki smo jo nato držali do konca. Z današnjo tekmo nismo zadovoljni, saj se pozna naporen ritem, a kljub temu moramo na vsaki tekmi igrati maksimalno˝

Varovanci Zorana Jovičića v ponedeljek potujejo v Španijo, kjer jih čaka nova preizkušnja v Ligi Evropa. Tekmo proti BM Logroño La Rioja se bo odigrala v torek, 26. oktobra ob 20.45, neposredni prenos tekme bo na areni sport.

7. krog Lige NLB, 23. oktober, 17.00 (Rdeča dvorana)
RK GORENJE VELENJE : RD KOPER 29:23 (16:12)
RK GORENJE VELENJE: Panjtar (1 obramba), Taletović (10 obramb), Haseljić (6), Tajnik (2), Pajt (7), Velić, Starc, Miklavčič (1), Drobež, Sokolič (5), Verdinek (2), Šiško, Grmšek (1), Jovičić (1), Predović (1), Kavčič (3)