Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 485

Velenje.com : Šport : Novica

Velenjčani po visoki zmagi na zadnji tekmi sezone ponosno dvignili pokal prvaka

31. maj 2021

Velenjski rokometaši so v soboto, 29. maja, odigrali še zadnjo tekmo v sezoni. Letošnji državni prvaki so imeli pred zaključkom izjemno uspešne sezone še en cilj - zmaga na domačem parketu. V Rdeči dvorani so pred razgretimi navijači premagali RK Maribor Branik z rezultatom 29:17, potem pa ponosno dvignili pokal.

Velenjčani so v tekmo vstopili samozavestno in udarno ter v prvi minuti z zadetkom Domna Tajnika povedli z 1:0. Mrežo črno-rumenih je uspešno branil Emir Taletović, v 22. minuti pa so z zadetkom Mihe Kavčiča povedli za štiri gole razlike (10:6). S sedmih metrov je v 25. minuti za +6 (12:6) uspešno streljal Kenan Pajt. Velenjčani so na odmor odšli s prednostjo petih zadetkov (13:8).

Črno-rumeni tudi v drugem polčasu niso popustili. V 35. minuti je uspešno streljal Jernej Drobež za +7 (16:9). Obramba Aljaža Panjtarja in zadetek Tilna Sokoliča je ose v 48. min popeljal do prednosti +10 (23:13). V končnici tekme so priložnost dobili še najmlajši igralci in z zadetkom Nina Komarja v 60. minuti prišli do najvišje prednosti +12 (29:17).

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
“Izjemno sem ponosen na svoje fante. Bil bi ponosen tudi, če bi bili tretji. Fantje so stari po dvajset let pa že nosijo to veliko breme in so tudi nosilci igre. Skratka, pokal je velika nagrada vsem.”

26. krog Lige NLB, 29. maj, 17:30, Rdeča Dvorana
RK GORENJE VELENJE : RK MARIBOR BRANIK 29:17 (13:8)
RK GORENJE VELENJE: Taletović (9 obramb), Panjtar (6 obramb), Pajt 5, Tajnik 4, M. Kavčič 4, Sokolič 3, Slatinek Jovičić 3, Drobež 2, Grmešk 2, Verdinek 2, Grmšek 2, Haseljić 1, Komar 1, Ravnikar 1, Velić 1, Starc, Miklavčič