V soboto in nedeljo 9. in 10. maja je v Hočah potekal največji judo turnir v Sloveniji,
Apolon Open. Nastopilo je 1162 tekmovalcev iz 119 klubov in 16 držav. Velenjski judo
klub je prvi dan odlično zastopal Jaka De Costa v starostni skupini U16, v kategoriji
do 73 kg. Kot edini Slovenec v tej starostni kategoriji mlajših kadetov, je osvojil zlato
medaljo, za katero je moral premagati v prvem kolu reprezentanta Češke, nato
predstavnika Hrvaške, v polfinalu Nizozemca in v finalu Madžara. Drugi dan so se
pomerili borci v starostni kategoriji U18. Velenje je v najtežji kategoriji +90 kg dobro
zastopal Adriano Kondić, ki je moral premoč priznati samo kasnejšemu zmagovalcu,
sicer večkratnemu državnemu prvaku Hrvaške. Vse ostale boje je predčasno končal
z iponom in tako osvojil bron. Zoja Čujež je z dvema izgubljenima borbama v
kategoriji do 70 kg, tokrat ostala brez uvrstitve. V JK Velenje nadaljujemo s
strokovnim in trdim delom.

Vir: Judo klub Velenje

