Državno prvenstvo v letenju s toplozračnimi baloni

v Murski Soboti se je od 21. do 25. junija odvijalo odprto državno prvenstvo v letenju s toplozračnimi baloni. Udeleženih je bilo 16 ekip iz Slovenije, Hrvaške, Madžarske, Avstrije, Italije in Španije. Na tekmovanju je bilo opravljenih 15 različnih nalog, pri katerih so moralo tekmovalci uporabiti vso svoje znanje, tako upravljanja z balonom, kot tudi taktite. Vremenske razmere niso bile najbolj naklonjene letenju z balonom, saj je bil ves čas relativno močan veter, vendar so vseeno varno opravili 5 od planiranih 7 poletov.

V skupni razvrstitvi pilotov je Jernej Bojanovič iz Vojnika dosegel odlično drugo mesto. Zmagovalec skupne razvrstitve je postal madžarski pilot Garab Szabolcs, tretji pa slovenski pilot Vito Rome.

V razvrstitvi Državnega prvenstva je Jernej Bojanovič postal novi državni prvak, drugo mesto je osvojil Vito Rome, tretje pa Radoš Švagelj.