V Vili Bianca je potekalo drugo letošnje srečanje s turističnimi ponudniki

V četrtek, 13. februarja smo se v Vili Bianca srečali s turističnimi ponudniki in razpravljali o tem, kako lahko z majhnimi koraki dosežemo velike spremembe.

Uvodoma je v imenu direktorice Alenke Kikec prisotne pozdravila in nagovorila Tina Belina.

Urša Zgojznik, ekologi brez meja nam je predavala o tematiki: Kako izboljšati rabo vode in energije v turističnih podjetjih?

Ključna sporočila srečanja:

  • Uporaba senzorjev, varčnih naprav in premišljeno ravnanje zmanjšujejo porabo vode.
  • Izolacija, učinkovita razsvetljava in nadzor porabe zmanjšujejo energetske izgube.
  • Manjša poraba vode in energije pomeni nižje račune.
  • Ponudniki in turisti prispevajo k trajnosti z informiranjem in dobrimi praksami.
  • Skupaj ustvarjamo zeleno prihodnost z odpiranjem src zelenim navadam.
  • Učinkovita raba virov pomeni, da je manj več!
  • Bodimo zgled – postanimo vodilna zelena destinacija!

Naj bo trajnost naš vsakdan in naš ponos!


Vir: Zavod za turizem Šaleške doline

OGLASNI PROSTOR
IMG_1966
Državno člansko prvenstvo v judu in državno prvenstvo za pasove
Komenda 3 vir rtvslo
Rdeči križ Slovenija začenja z zbiranjem pomoči prizadetim po silovitem neurju
podzemna
Nadaljujemo z vlaganji v sodoben in trajnosten sistem ravnanja z odpadki
Prenovljena Vel
Velenjskim osnovnošolcem in srednješolcem podarjamo pet brezplačnih obiskov Vodnega parka
velenje
Velenje med vodilnimi zelenimi destinacijami v Sloveniji 
g
Retro vetrolom 2026: Velenjsko jezero znova polno pisanih jaderlegendarnih desk Division 2!
LinkedIn
Share
URL has been copied successfully!
Scroll to Top