Napoved deratizacije

Na območju občin Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki bo med 30. septembrom in 28. novembrom 2025 potekala deratizacija javnega kanalizacijskega omrežja in sistema daljinskega ogrevanja.

Namen akcije je zmanjšati populacijo glodavcev, ki lahko ogrožajo zdravje ljudi in povzročajo gospodarsko škodo. Pri postopkih se bodo uporabljale parafinske vabe, nameščene v jaške in objekte. Stik občanov z vabami zato ni mogoč, vstop v objekte pa je prepovedan.

V primeru zaužitja vabe je treba takoj poiskati zdravniško pomoč. Protistrup je vitamin K.

Priporočila občanom:

  • ostankov hrane ne odlagajte v kanalizacijo, temveč v zabojnike,
  • odpadno jedilno olje oddajte v Zbirni center Velenje (ne zlivajte ga v odtok!),
  • za dodatno deratizacijo internega kanalizacijskega omrežja v zasebnih objektih se lahko lastniki dogovorite z NLZOH ali drugim pooblaščenim izvajalcem deratizacije.

Komunalno podjetje Velenje, d. o. o.

KPV-logo-e podpis.png
OGLASNI PROSTOR
1 (4)
Zaključek 5. državnega prvenstva WRO Slovenija 2026, Šoštanj
zd velenje 1
Beg možganov iz slovenskega zdravstva? Internisti in pediatri v Slovenj Gradcu svarijo pred zlomom sistema
Darko Jorgić in Deni Kožul01
Jorgić in Kožul uspešna v dvojicah, med posamezniki naprej le Jorgić
Kavčnik Aleksander sončnice ob Šaleški
Velenje ostaja del zgodbe Sejemo sončno prihodnost
Posnetek zaslona 2026-06-05 104408
V Vinski Gori naprodaj zemljišče za gradnjo 12 stanovanjskih hiš
Soseska Selo, mar 2026 (1)
Načrtujemo novo sosesko s približno 200 javnimi najemnimi stanovanji
LinkedIn
Share
URL has been copied successfully!
Scroll to Top