Državno tekmovanje v tehniki prodaje je v Velenje pripeljalo več kot 120 mladih

46. državno tekmovanje v tehniki prodaje je v Velenje pripeljalo približno 120 mladih in njihovih
mentorjev iz cele Slovenije. Tokratna gostiteljica tekmovanja je bila Šola za storitvene dejavnosti
Šolskega centra Velenje, glavni pokrovitelj pa podjetje Jagros, d. o. o., ki je edino slovensko
družinsko trgovsko podjetje in je na slovenskih tleh prisotno že 36 let. Kot je povedal direktor
Boštjan Jager, se v njihovem podjetju zelo zavedajo, kako dragoceno je zgodnje razvijanje močnih prodajnih veščin, ki so poleg ustvarjalnosti in vztrajnosti ključ do uspeha. Tekmovanje vidijo kot priložnost, da mladi premaknejo svoje meje in pokažejo vrsto strateškega razmišljanja ter medosebne spretnosti, ki opredeljujejo odlične trgovinske strokovnjake.
V velenjskih trgovinah, trgovskem centru Jager, Alpini, DM in Intersportu so v sredo, 16. aprila, bodoči in nadobudni prodajalci poskrbeli za pestro dogajanje. S svojimi znanji in spretnostmi so
ocenjevalni komisiji poskušali prodati izdelke iz osmih kategorij – živil, konfekcije, obutve, športne opreme, malih in velikih gospodinjskih aparatov, barv in lakov ter kozmetike.
Ravnateljica šole gostiteljice Helena Zupanc je povedala, da ima tekmovanje veliko težo tudi zato, ker je v zadnjih letih poklic prodajalec precej iskan – veliki trgovci ponujajo ugodne kadrovske štipendije, dijaki, ki uspešno zaključijo šolanje, pa nimajo težav pri zaposlitvi. Danes, ko je trg vedno bolj neizprosen in zahteven, je odličen prodajalec ključnega pomena za uspešno
poslovanje ter zadovoljstvo kupcev. Ob tem potrebuje široko paleto znanj, mehkih veščin in
spretnosti, ker je to, kako prodaja, skoraj bolj pomembno od tega, kaj prodaja. Dobra verbalna in neverbalna komunikacija s stranko, psihološka znanja, ki omogočajo prepoznavo različnih tipov kupcev, njihovega vedenja, zaznavanja, želja in potreb, sposobnost timskega dela in sposobnost motiviranja kolegov so ključ do uspešne prodaje.

AGENCIJA PLUS

OGLASNI PROSTOR
infrardeča kamera
V Tehnoparku Celje 60 eksponatov za radovedne vseh generacij
velenjeska plaža
Priporočila obiskovalcem Velenjskega jezera ob pojavu cianobakterij
atleti
Mladi velenjski športniki s Tajvana s srebrnim odličjem
velenje1
Velenje beleži 6,5-odstotno rast turističnih prenočitev
velenje center visit šaleška
Komisija projekta Moja dežela – znak gostoljubnosti bo obiskala Velenje
Vranič Matej titov trg večer prireditev (1)
Komisija projekta Moja dežela – znak gostoljubnosti bo prihodnji teden obiskala Velenje
LinkedIn
Share
URL has been copied successfully!
Scroll to Top