“V svojem času sem predlagal, kako bi rešil problem kliničnega centra. Danes bi vse odpustil, jutri pa bi jih začel sprejemati. Poznam kirurge, ki so preživeli svoje življenje v kliničnem centru in niso operirali. Poznam vrsto strokovnjakov, ki so bili prisesani na delo drugih … Pri določanju plač bi torej moralo biti pomembno tudi to, koliko nekdo prispeva, kakšen je njegov output. Če nekdo ne ustvari nič za svojo ustanovo, za stroko, če ne napiše nobenega članka in ne da nič drugega od sebe, potem zanj ni prostora tukaj, odjeda ga drugim. Imamo veliko mladih, ki so pripravljeni delati, pa te priložnosti ne dobijo. Problem stavke je večplasten in ga bo zelo težko rešiti. Ljudem, ki nočejo sprememb, stavka celo koristi.”
Vinko V. Dolenc, nevrokirurg in akademik, o kolegih zdravnikih, ki si ne zaslužijo visoke plače.
21 Answers
Najbrž govorimo o tem ali je bilo v SFRJ leta 1980 razmerje plač 1: 3, ali 1; 4, ali 1: 5, ali 1: 6, ali …. 1:12
glede na to da vemo da je inženir v Stuttgartu zaslužil 4.000 DM kar bi bilo danes 2.000 EUR
ob tem da je potemtakem takrat glavni direktor gorenja pri razmerju
– 1: 6 zaslužil 3.000 DM-1.500 EUR ali pa pri
– 1:12 zaslužil 6.000 DM-3.000 EUR
če vemo, da je pripravnik s fakulteto takrat zaslužil v gorenju 800 DM oz. po današnjem 400 EUR in takrat snažilka v gorenju 500 DM oz. 250 EUR.
Torej preprosto vprašanje, ali je glavni direktor gorenja zaslužil več ali manj od inženirja v Stuttgartu?
Obraz bo to znal temeljito pojasniti kako glavni direktor gorenja ni šel kot sposoben direktor v Evropi iz SFRJ v ZRN na mnogo boljšo plačo v ZRN za direktorja ampak je po Obrazevem mnenju vztrajal v SFRJ na 1.500 EUR, to je na manjši plači kot pa jo je imel inženir v ZRN.
Čakamo ker smo buleki, ovce, teleti, bedaki, … da nam Obraz razsvetli obzorja.