“V svojem času sem predlagal, kako bi rešil problem kliničnega centra. Danes bi vse odpustil, jutri pa bi jih začel sprejemati. Poznam kirurge, ki so preživeli svoje življenje v kliničnem centru in niso operirali. Poznam vrsto strokovnjakov, ki so bili prisesani na delo drugih … Pri določanju plač bi torej moralo biti pomembno tudi to, koliko nekdo prispeva, kakšen je njegov output. Če nekdo ne ustvari nič za svojo ustanovo, za stroko, če ne napiše nobenega članka in ne da nič drugega od sebe, potem zanj ni prostora tukaj, odjeda ga drugim. Imamo veliko mladih, ki so pripravljeni delati, pa te priložnosti ne dobijo. Problem stavke je večplasten in ga bo zelo težko rešiti. Ljudem, ki nočejo sprememb, stavka celo koristi.”
Vinko V. Dolenc, nevrokirurg in akademik, o kolegih zdravnikih, ki si ne zaslužijo visoke plače.
21 Answers
McLeon (7.3.2024 13:00)
Kakršno koli je bilo razmerje,je vsaka grupa(1 je bila najboljša in višje je bila slabša je bila) imela določeno število točk in ko so plačo povišali so samo vrednost točke povišali,tako,da je razmerje vedno ostalo enako.
V novi državi so pa grupe zamenjali,od manjše proti večji.Večja je bila boljša je bila. Takrat se je pa razmerje začelo rušiti…..takrat se je začelo pozabljati na proizvodne delavce…
Podobno je pa bilo v vseh drugih javnih ustanovah ,vključno z DOKTORJI .