9.10K ogledovZa dobro jutro
0
0 Comments

Spoštovani,

Komunalno podjetje Velenje v letošnji kurilni sezoni ni izvedlo povišanja cen ogrevanja. Na položnicah za mesec januar (poraba v decembru) so zneski za ogrevanje višji zaradi VEČJE PORABE TOPLOTE v primerjavi s toplejšimi jesenskimi meseci.

Variabilni del cene toplote ostaja nespremenjen in znaša 73,05421 €/MWh (brez DDV). V letošnji kurilni sezoni je potrebno upoštevati tudi 22-% davek na dodano vrednost na energent, ki ga je vlada v prejšnji kurilni sezoni znižala na 9,5 %.

Žal je vedno višja cena toplotne energije delno posledica rasti cen emisijskih kuponov, ki jih moramo plačevati za ogrevanje kljub našim prizadevanjem, da bi bili plačila kuponov za ogrevanje opravičeni, saj je daljinski sistem ekološki. Na ceno emisijskih kuponov Komunalno podjetje Velenje nima vpliva.

Zaradi rekordno visokih temperatur v preteklem letu, ki so se zavlekle v pozno jesen in začetek zime, in ukrepov, ki so jih začeli upoštevati odjemalci (znižanje priključnih moči, energetske sanacije stavb, varčevanje pri ogrevanju), je bila poraba toplote v lanskem letu najnižja do sedaj, kar je doslej ugodno vplivalo na stroške pri uporabnikih.

Nazadnje smo ceno dvignili s 1. februarjem 2023 za industrijski in poslovni odjem, za gospodinjski odjem pa s 1. majem 2023, in sicer zaradi povišanja povprečne nakupne cene toplote iz Termoelektrarne š oštanj, ki jo potrjuje Agencija za energijo.

Za vsa morebitna vprašanja glede vaše porabe smo vam na voljo na telefonski številki 03 89 61 100 ali preko elektronske pošte na naslovu kpv@kp-velenje.si. Z veseljem vam bomo pomagali in zagotovili potrebna pojasnila.

Hvala za razumevanje.

Služba za odnose z javnostmi KPV

0

Mene ne preseneča veliki udar komunale po občanih. V zgodovini vladanja komunistov (ZKS-SDP, ZLSD, SD) v Velenju je bilo več komunalnih udarov.
Prvi veliki udar se je zgodil takoj po prvih demokratičnih volitvah leta 90. Občani so se takrat množično odzvali s protesti, ki so rezultirali z neplačevanjem položnice. Nastala je totalna zmeda. Redki so plačali znesek na položnici brez protesta. Eni so popravili znesek na prejšnjega pred drastično podražitvijo in takega plačali, drugi so zavrnili plačilo.
Rešilo se je tako, da se je zamenjalo občinsko vodstvo in vodstvo komunale. Cene so bile znižane, komunala očiščena razno raznih političnih komisarjev, prestrukturirana in ekonomizirana. Skratka, udar po občanih se je spremenil v udar po komisarjih, ker so se porezali seski.
Drugi večji udar je izvedel Srečko Meh z uvedbo prispevka na položnici za razširjeno reprodukcijo komunalne infrastrukture. Neke vrste davek, poleg že visokega komunalnega prispevka. Odlok o tem je bil sprejet. Takrat se je temu udaru zoperstavila civilna iniciativa in zbirala podpise za razveljavitev Odloka. Ko je Meh in njegovi uvidel, da je civilna iniciativa zbrala ogromno število podpisov overjenih na Upravni enoti je sam predlagal razveljavitev. Sicer bi gnev občanov prerasel v upor proti njemu in njegovim.
Lahko bi našteval še več udarov, ki so pri občanih šli v pozabo. Vendar so, za razliko od teh dveh, vsi po vrsti uspeli.
Ta zadnji veliki udar, januarski, bo tudi uspel, če ne bo upora. In karavana z udari bo šla naprej. V čem je problem? Ne vidim nikogar, ki bi resno vzel stvari v roke in organiziral upor. S tem pa prisilil občinski svet in župana, da ukrepa. Zamenja vodstvo Komunale, jo očisti političnih komisarjev, poreže seske in naloži ekonomizacijo z jasnimi in merljivimi cilji.

Ogledujete si 1 od 20 odgovorov, kliknite tukaj za ogled vseh odgovorov.
LinkedIn
Share
URL has been copied successfully!