“Tovarne na premog proizvajajo električno energijo s sežiganjem premoga v kotlu za proizvodnjo pare. Proizvedena para pod ogromnim pritiskom teče v turbino, ki vrti generator za ustvarjanje električne energije. Para se nato ohladi, kondenzira nazaj v vodo in vrne v kotel, da se postopek začne znova.”
“V tem delu predstavljamo koncept ogrevanja mestne vode. Sestavljen je iz prenosa znatne količine preostale toplotne energije (odpadne toplote) iz elektrarne v mesto s pomočjo ogrevanja pitne vode, ki se dobavlja mestu. V ta namen mora biti velika količina vode dobavljena skozi cevovod, cevovod pa mora potekati blizu elektrarne. Vroča voda, ki nastane v hladilnem krogu elektrarne (ki se običajno odvaja v hladilnem stolpu), preko cevovoda vodi do mesta. To ima veliko prednost, saj uporablja obstoječe mestno vodovodno omrežje za prenos toplote do hiš. Na podlagi podatkov iz elektrarne na premog v Asturiji (severna š panija) sta opisana in analizirana dva mestna sistema za ogrevanje vode različnih velikosti. Ugotovljene so bile naslednje prednosti: varčevanje z energijo in zmanjšanje stroškov za prebivalce,
zmanjšanje globalnega segrevanja in zmanjšanje emisij CO2.”
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306261915012246
Torej po Evropi pravijo, da je takšen sistem varčen, zmanjšuje stroške ogrevanja, zmanjšuje globalno segrevanje in zmanjšuje emisije CO2.
Kako pa je na Kitajskem? Takole;
Cena komunalnih storitev 1 mesec (ogrevanje, elektrika, plin za gospodinjstvo…) za 1 osebo v 45 m2 velikem enosobnem stanovanju v najmodernejšem kitajskem mestu Shenzhen je 43,31 EUR ali 86,62 EUR za 2 osebi v enkrat večjem stanovanju. Povprečna mesečna plača v Shenzhenu je 1.983 EUR.
V Butalah je seveda vse drugače. Tukaj pravijo, da je bolje, da vsako gospodinjstvo montira bojler za gretje tople vode in priklopi plin za ogrevanje. Ali pa celo kurilno olje. Tako bomo bolj eko, manj bomo onasneževali okolje in nam ne bo treba plačevati emisijskih kuponov enemu izmed najbogatejših Butalcev.
Slovenija, takšna kot je zadnjih 30 let, je (žal) usojena na propad.
9 Answers
Pravijo, da je problem globalnega segrevanja tudi to, da preveč kave popijemo in hišni ljubljenčki se pravi psi. Vse to je problem globalnega segrevanja. Niso pa problem njihovi požrešni avtomobili, njihove jahte, zasebna letala. Ne to pa ne.
To kar zdaj mastno plačujemo je bilo mišljeno biti zastonj. Ampak nekako mora biti za plače 180 zaposlenim vsi v žlahti.
Kdor pa še danes verjame plandemiji pa tako kot je rekel dendimon.