Skriti posnetki, posneti na eni izmed slovenskih farm kokoši nesnic, razkrivajo šokantno in sprevrženo resnico o tem, kako poteka proizvodnja hrane za naše šole, vrtce, bolnišnice in domove za starejše. Kokoši, ki jih izkoriščajo za jajca, valijo na truplih poginulih živalih, medtem ko so stisnjene v zanemarjene kletke, kjer niso le pod stalnim stresom, ampak tudi brez osnovnih potrebščin za dostojno življenje. Je to cena, ki jo plačujemo za “poceni” hrano? Kaj se zgodi, ko naša prehrana prihaja z lokacij, kjer so živali žrtve brutalnega izkoriščanja? Ko je profit nad etiko in humane norme povsem podrejeno industrijskim interesom?
6 Answers
Ne povedo, katera farma je to. Sicer pa je žal v večini baterijska reja podobna povsod.
Krivi smo tudi potrošniki, ki iščemo čim cenejšo robo. In seveda rejci, ki iščejo čim večji dobiček.
Za verjeti pa ni nikomur na tem svetu. Žal je tako. EKO, BIO. To so na primer zelo zlorabljeni izrazi. Vem za pridelovalca, ki prideluje to drago zelenjavo. Ampak je le 40% njegove. Po drugo pa gre sin s kombijem v Ljubljano v Rudnik, kjer je veleprodaja zelenjave, seveda ne EKO ali BIO.
Pri nas je pa meso iz Poljske na slabem glasu. Poljaki pa našega po ogledu te oddaje sploh ne bi jedli.
Kako nasedate trenutni oblasti, kako vas žejne vozijo preko vode, jojmene, jojmene…
Imamo najmanj 3 grozljive afere, situacije, medijski zakon, omrežnine, helikopterje, plus recimo plačevanje umetnikom na svobodi (umetnikom Svobode) za nevidno delo! Državna RTV, financirana od nas, državljanov, pa nam prodaja meglo, nam preusmerja pozornost, z nekimi kurami! In bistvo teh kur je čisto enostavno, je jasno povedal predstavnik Jate; Baterijska reja je najcenejša proizvodnja, ki bi jo že ukinali, vendar naročniki, kupci, ravnatelji šol (ojoj, a oni pa niso krivi, ker njihova deca je jajce iz baterijske reje, ki so jim jih oni izbrali in kupili) hočejo kupovati ta jajca. In kaj je tu sporno? Da pri 10.000 kurah ena pogine in jo niso takoj opazili, ter odstranili, kar je tako ali tako način funkcioniranja baterijske reje, zato pa so jajca tako poceni? In to je glavna tema RTV, ne milijarde, ki nam jih kradejo, demokracija in svoboda, ki nam jo ukinjajo!
A se vam mogoče ni porodila misel, da je vse skupaj prirejeno? Nek nevladnik, mlečnozobi aktivist, je pri 10.000 kurah našel samo eno crknjeno, in gor eno jajce, samo ena slika se je skozi kazala, da je kao afera. Le kako je prišel v farmo in slikal? Dovoljeno ali ne? Kaj pa če je sam zadavil kuro, nastavil jajce, da je lahko prodal zgodbo? Naj me nekdo prepriča, da lahko verjamem onemu nevladniku, zanesenjaku, brez prič, uradnih oseb, da je slika avtentična, sploh, ker inšpekcije (inšpektorji, ki so nimajo osebnih vzgibov in so zapriseženi) pri vseh pregledih niso našle kaj takega! Me spominja na ono afero na dolenjskem s kravami, ko se je izkazalo po vsej medijski gonji, da je bilo vse narobe v postopku in so morali vrniti krave! Aktivisti, ki so pa vse zakuhali, ker si je njihova aktivistka s palico, zaželela imeti kravco doma namesto kužeka, pa ne odgovarjajo za nič!
Koliko že stane ena jajca, 30 centov? To je afera? Aja, kura je živo bitje, čuteče, ne bomo jedli kur, jajc, mesa, samo še travo in prehranska dopolnila! Ker je vegeterjanstvo, veganstvo tako zdrav način prehrane, da rabimo jest zraven še kemijo, prehranska dopolnila za preživetje! Aja, pa EKO BIO Mc donalds.
Beeeee… kake ovce ste, kako nasedate provokacijam, prodajanju megle, kuhajo vas ko žabe v svobodi.
Da kure crkujejo v kurniku nekaj naravnega. Nadrkavajo rajo, da preusmerijo pozornost drugam. Salamon je razgledano bitje. Bravo.
mater so eni naivni ko npr v trgovini vidijo reklamo za jajca kjer piše npr” jajca izpod kamniških planin” in so traven narisane snežne gore karavanke ,sonček in zelenje Pomislijo da so to take kure kot nekoč pri babici ki so se cel dan pasle na travnikih ,2x dnevno jih je naskočil petelin in če so imele srećo da jih ni ujela lisica so zvečer odšle spat v razkošno spalnico Ali npr znana lila kravivca na Milka ćokoladi
Toda golobijakom pride to prav da preusmerijo pozornost od njihovih lopovščin
To je pač kapitalizem. Trgovine hočejo čim večji profit, kurjerejci čim manj stroškov, kupci pa čim cenejša jajca. To je to. Drugače pa… salomon je lepo napisal -preusmerjanje pozornosti. To je je dogajalo, se dogaja in se bo dogajalo. Se niste v preteklih letih nič naučili? -ko so nas zapirali v občine in smo jokali, da ne smemo v trgovine… kaj so sprejemali v ozadju? No, to je to, odprite oči.
Ta jajca iz te farme so najmanjši problem.V vseh farmah kakšna kokoš crkne…Večji problem je kaj vse prodajajo v naših trgovinah.Skoraj ni dneva ko bi odmaknali kakšen izdelek iz prodaja. In to zarad okužb s salmonelo, raznih škodljivih pesticidov ali pa strupena barvila v igračah, da ne pozabim kakšno meso prodajajo, nekvalitetno, mastno, bledo…….