Spet ena modna muha – konec klasičnega 8-urnega delovnika in več fleksibilnosti. Na papirju lepo zveni: več svobode, lažje usklajevanje življenja. V praksi pa vsi vemo, kako hitro se lahko, kot oni rečejo fleksibilnost spremeni v to, da si v službi takrat, ko firmi paše. A bomo res delali manj, ali samo bolj raztegnjeno čez cel dan?
3 Answers
Delavca je treba zjebati do amena… to jim je cilj. Mene se to ne tiče več, sem že par let ”na Floridi”.. upokojen s polnimi leti. Sem pa imel v bivši mi službi podoben primer, kot se sprašuje Faraon. Šef je imel navado, da te je v petek popoldan, ko si bil že doma, poklical ”čuješ.. imaš ti jutri kaj v planu”’.. Ja, seveda…za nadure… ko bi vsaj plačane bile, kot se spodobi…. je pa bilo v smislu, da jih koristiš, ko ni dela… Par krat me je še dobil na limanice, potem se nisem več oglašal… Sem imel telefon v avtu, v hiši… karkoli pač. Sem ga potem poklical v soboto zvečer ali pa v nedeljo zjutraj ”…sem videl klic, je kaj nujnega?” 😉 No, potem se je pa kar hitro začela ona kampanja, da te ne smejo domov klicati, ker je to kršenje zasebnosti, mobing… mi je kar fajn sedlo. Je pa potem začel zadnje minute smene sitnariti, kdo bo v soboto…