Spet ena modna muha – konec klasičnega 8-urnega delovnika in več fleksibilnosti. Na papirju lepo zveni: več svobode, lažje usklajevanje življenja. V praksi pa vsi vemo, kako hitro se lahko, kot oni rečejo fleksibilnost spremeni v to, da si v službi takrat, ko firmi paše. A bomo res delali manj, ali samo bolj raztegnjeno čez cel dan?
3 Answers
težko bo nadaljevat z komunističnimi delovnimi časi ko npr polovica zaposlenih v udbovski rtv dela od doma, ure pa jim štemplajo vratarji -tako kot so jih naučili zaposleni na ministrstvu za kulturo od vasje z vrećko ali pa sanjaćev ki mislijo delat le 3 dni v tednu namesto dosedanjih 5 dni
Vsi bi krajši delovnik, več plače in manj stresa, ampak folk malo pozablja eno stvar, podjetje ne živi od lepih želja ampak od profita. Če ni profita, ni plač, ni regresov, ni delovnih mest. To je realnost, pa če nam je všeč ali ne.
Po drugi strani pa tudi delodajalci radi nabijajo produktivnost do konca, kot da je človek stroj. Če nekdo v 6 urah naredi isto kot drug v 8, potem se je tudi za vprašat, zakaj še vedno furamo sistem iz časa fabrk pred 100 leti. Samo ne se slepit, noben lastnik ne bo krajšal delovnika iz dobrote srca. Dokler profit štima, bo vse optimalno. Ko pa začne škripat, se pa hitro vidi, kdo nosi posledice.
Delavca je treba zjebati do amena… to jim je cilj. Mene se to ne tiče več, sem že par let ”na Floridi”.. upokojen s polnimi leti. Sem pa imel v bivši mi službi podoben primer, kot se sprašuje Faraon. Šef je imel navado, da te je v petek popoldan, ko si bil že doma, poklical ”čuješ.. imaš ti jutri kaj v planu”’.. Ja, seveda…za nadure… ko bi vsaj plačane bile, kot se spodobi…. je pa bilo v smislu, da jih koristiš, ko ni dela… Par krat me je še dobil na limanice, potem se nisem več oglašal… Sem imel telefon v avtu, v hiši… karkoli pač. Sem ga potem poklical v soboto zvečer ali pa v nedeljo zjutraj ”…sem videl klic, je kaj nujnega?” 😉 No, potem se je pa kar hitro začela ona kampanja, da te ne smejo domov klicati, ker je to kršenje zasebnosti, mobing… mi je kar fajn sedlo. Je pa potem začel zadnje minute smene sitnariti, kdo bo v soboto…