Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 332

Velenje.com : Šport : Novica

Judo: V Velenju državno prvenstvo za kadete in 5. pokal Velenja

28. jan 2020

V organizaciji Judo kluba Velenje in JZS je v soboto v Rdeči dvorani Velenje potekalo državno prvenstvo za kadete/kadetinje U18 in starejše dečke/deklice U14.
Na zelo dobro organiziranem državnem prvenstvu se je preko celega dneva merilo za naslove državnih prvakov preko 400 tekmovalcev z vseh slovenskih judo klubov.
Dopoldan so se pomerili kadeti in kadetinje. Najboljši v svojih kategorijah so si pridobili pravico nastopa tudi na letošnjih evropskih kadetskih pokalih. Prikazane so bile odlične borbe v katerih so nekateri kadeti zelo odstopali po znanju in izkušnjah. V tej močni konkurenci so se dobro odrezali tudi velenjski judoisti. Najboljši je bil tokrat Vid Pušnik, ki je v kategoriji do 55 kg osvojil bronasto medaljo. V isti kategoriji je Roku Medvedu spolzela medalja iz rok in je bil na koncu peti.
V najbolj konkurenčni kategoriji do 73 kg je Tjaž Medved začel z dvema zmagama. Na koncu je bil rahlo razočaran z osvojitvijo 7. mesta. Sedmo mesto je osvojil tudi Tevž Jaka v kategoriji do 60 kg.

Pri starejših dečkih je v svoji kategoriji največ znanja med velenjskimi borci pokazal Nejc Šmon Jerič, ki je na žalost tudi ostal korak od medalje na 5. mestu.

5. pokal Mestne občine Velenja

V nedeljo je bil organiziran in izveden še 5. pokal občine Velenja za najmlajše starostne kategoriji. Tekmovanje je namenjeno pridobivanju izkušenj ter spoznavanju pravil ter skrivnosti tega športa.
Na turnirju je tekmovalo 150 mladih judoistov in judoistk.

Letos je tekmovanje dobilo že mednarodni značaj, saj so se ga je udeležilo 15 tekmovalcev iz Judo kluba »Borsa« Mostar iz BiH. Dobro ime o organizaciji in namenu tega tekmovanja se že širi, tako, da drugo leto pričakuje še tekmovalce iz Hrvaške, Avstrije in Italije.
Po razglasitvi posameznih rezultatov v vseh skupinah je bil razglašen še ekipni uspeh posameznih klubov.

1. mesto Judo klub Velenje
2. mesto Judo klub Borsa Mostar
3. mesto Športno društvo Žovnek Braslovče

Judo klub Velenje se je izkazal v teh dveh dneh tudi kot odličen organizator velikih judo tekmovanj. Tekme so potekale na visokem organizacijskem nivoju, za kar so organizatorji prejeli številne pohvale.