Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 562

Velenje.com : Šport : Novica

Mednarodni karate turnir v Čakovcu

4. sep 2018

Tekmovalna sezona naših karateistov se je minuli konec tedna pričela s tekmovanjem v Čakovcu, ki je privabilo kar 1197 tekmovalcev iz 127 klubov iz 15 držav.

Tekmovanja so se udeležili Aleksa in Andjela Miljatovič, Gal Očko, Jure Sluga, Nia Ganzitti, Nejc Sterniša in Aleks Klobasa.

Naša najmlajša in »najmanjša« tekmovalka Andjela je v katah deklasirala prav vse tekmovalke v kategorijah cicibanke 6-7 let open in mlajše učenke 8-9 let 9-6kyu ter domov ponosno odšla z dvema zlatima medaljama okoli vratu.
Aleksa si je priboril srebrno medaljo v kategoriji kate cicibani 6-7 let open in bronasto medaljo v kategoriji kate mlajši učenci 8-9 let 9-6kyu.
Gal Očko je tekmoval tako v katah kot tudi v borbah. V kumitah je med mlajšimi učenci 8-9 let +38 kg osvojil bronasto medaljo.

Jure Sluga je bil tretji v kategoriji kate mlajši kadeti 12-13 let open.

Nejc Sterniša je na prvi izborni tekmi za Evropsko mladinsko prvenstvo, ki bo februarja 2019 na Danskem, dokazal, da nima konkurence in osvojil zlato v kategoriji kate kadeti 14-15 let.
Nia Ganzitti je v kategoriji kate mladinke 16-17 let za las izgubila boj za kovino in osvojila 5. mesto. V svoji kategoriji kate kadetinje pa je zmagala v prvem krogu z rezultatom 5:0, v drugem pa izgubila z 2:3. Žal je njena nasprotnica iz Avstrije izgubila v naslednjem krogu.
Aleks Klobasa je tekmoval v športnih borbah 16-17 let +76 kg. V prvem krogu je premagal sotekmovalca iz BIH, nato izgubil in v boju za tretje mesto vodil z rezultatom 2:0 do zadnje desetinke sekunde, ko mu je nasprotnik zadal udarec, vreden 3 točke. Tako je osvojil nehvaležno 5. mesto.

Iskrene čestitke vsem udeležencem za odlične rezultate (16. mesto med 127 klubi, najboljša uvrstitev slovenskega kluba na tem tekmovanju) ter trenerjem, najboljšim: trenerki za kate Šeki Golač, trenerju za borbe Luki Deberšku in Aleksovemu trenerju za borbe, Branku Krambergerju.