Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 537

Velenje.com : Šport : Novica
 


 

Skalčki odlični na evropskem prvenstvu v Estoniji - Velenjčanom štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje


3. maj 2018

V Tallinu v Estoniji se je zaključilo XXXIII. člansko, XXIV. mladinsko, X. veteransko in VIII. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je osvojila petnajst odličij – šest zlatih, dve srebrni in sedem bronastih medalj, od tega so si štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje priborili člani Taekwon-do in Kickboks kluba Skala Velenje.

V estonskem Tallinu, je med 24. in 30. aprilom 2018, potekalo XXXIII. člansko, XXIV. mladinsko, X. veteransko in VIII. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Prvenstva se je udeležil 801 tekmovalec iz 33 evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.
Slovensko reprezentanco je tokrat sestavljajo 22 tekmovalcev. Pod vodstvom trenerjev Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Staše Lipnik, Saše Sirše, Tanje Verboten, Boruta Sobote, Uroša Ruprehta in Muhameda Baltića je ekipa izpolnila zadane cilje in zadovoljna prvenstvo zaključila s šestimi zlatimi, dvema srebrnima in sedmimi bronastimi medaljami, pokalom za najboljšega veterana ter priznanjem za najvišji tehnični dosežek med veterani zlate kategorije in častno veteransko priznanje. Reprezentanco je sestavljalo tudi petnajst članov Taekwon-do in Kickboks kluba Skala, ki so osvojili štiri zlate, dve srebrni in tri bronaste medalje.

Članska evropska prvaka sta postala Dean Vukančič (člani, borbe do 78 kg) in Borut Sobota (člani, borbe do 92 kg). Srebni medalji si je priborila Staša Lipnik (članice, borbe do 72 kg in test moči), na tretje mesto pa se je povzpela Saša Sirše (članice, borbe nad 77 kg).

V kategoriji dečkov in deklic sta bronasti medaljo osvojila Pia Zoja Glavnik (deklice, forme črni pas I.dan) in David Novak (dečki, borbe do 60 kg).
Med mladinci je za slovensko himno poskrbel Luka Krel (starejši mladinci, borbe nad 75 kg kg). Bronasti medalji pa sta osvojila Filip Žak Glavnik (mlajši mladinci, borbe do 55 kg) in Simon Zajec (starejši mladinci, borbe do 69 kg).
Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani še nekajkrat zadonela slovenska himna. Že četrto leto zapored je dvakratni evropski prvak postal Ismet Ičanović (zlata kategorija, forme VI.dan in borbe do 80 kg). Ismet Ičanovič je osvojil tudi pokal za najuspešnejšega veterana, prejel nagrado za tehnične dosežke v zlati kategoriji ter si prislužil častno priznanje. Prav tako četrto leto zapored je evropski prvak v borbah postal Peter Landeker (veterani srebrna kategorija, borbe do 90 kg). Tretji mesti v formah pa sta osvojila Peter Landeker (srebrna kategorija, forme črni pas V.dan) in Muhamed Baltič (zlata kategorija, forme črni pas V.dan). Veteranska ekipa tokrat zaradi poškodbe Landekerja ni mogla braniti zlatih medalj v ekipnih formah in borbah iz preteklih let.

Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za izjemno uspešne. Prvenstva so se poleg tekmovalcev, trenerjev in predsednika zveze udeležili tudi Emin Durakovič, član sodniškega odbora evropske Taekwon-do federacije, odgovoren za jugo-zahodno regijo in trije sodniki – Peter Rozoničnik, Štefan Črešnar in Miha Kos.
Slovensko reprezentanco v mesecu avgustu 2018 čaka nastop na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu, ki bo potekalo v Belorusiji, na EITF kongresu pa je bilo sklenjeno, da bo v letu 2019 evropsko prvenstvo za vse starostne kategorije potekalo v Italiji.


Slovenski rezultati XXXIII. članskega, XXIV. mladinskega, X. veteranskega in VIII. otroškega evropskega prvenstva:

V skupnem seštevku medalj po državah je Slovenija osvojila sedmo mesto.

Člani:

• Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 5.-8.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 9.-16.mesto
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), forme, članice črni pas IV.dan – 5.-8.mesto
• Borut Sobota (Skala Velenje), forme, člani črni pas III.dan – 9.-16.mesto
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice +77 kg – 3.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), borbe, članice -72 kg – 2.mesto
• Alen Bračko (Unior Zreče), borbe, člani -64 kg – 9.-16.mesto
• Borut Sobota (Skala Velenje), borbe, člani -92 kg - 1.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), test moči – 2.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), specialna tehnika
• Dean Vukančič (Skala Velenje), forme, člani črni pas I.dan – 9.-16.mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), forme, člani črni pas I.dan – 17.-32.mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), borbe, člani -64 kg – 9.-16.mesto
• Nejc Rakuša (Skala Velenje), forme, člani črni pas II.dan – 9.-16.mesto
• Nejc Rakuša (Skala Velenje), borbe, člani -57 kg – 5.-8.mesto
• Dean Vukančič (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg - 1.mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), specialna tehnika
• Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Alen Bračko, Uroš Rupreht), ekipne borbe – 5.-8.mesto
• Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Alen Bračko, Uroš Rupreht), ekipni test moči
• Moška članska ekipa (Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič, Borut Sobota, Alen Bračko, Uroš Rupreht), ekipna specialna tehnika


Mladinci:

• Nina Binter (Škorpijon Ljubljana), forme, mladinke črni pas II.dan – 9.-16.mesto
• Simon Zajec (Sun Braslovče), borbe, starejši mladinci - 69 kg – 3.mesto
• Simon Zajec (Sun Braslovče), forme, mladinci črni pas II.dan – 5.-8.mesto
• Nina Binter (Škorpijon Ljubljana), borbe, starejše mladinke -64 kg – 5.-8.mesto
• Luka Krel (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci +75 kg – 1.mesto
• Luka Krel (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas I.dan – 9.-16.mesto
• Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas I.dan – 9.-16.mesto
• Jan Sajtl (Sun Braslovče), borbe, mlajši mladinci +70 kg – 9.-16.mesto
• Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -45 kg – 3.mesto
• Matic Iršič (Unior Zreče), borbe, starejši mladinci -63 kg - 9.-16.mesto


Otroci:

• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), forme, deklice črni pas I.dan – 3.mesto
• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), borbe, deklice -35 kg – 9.-16.mesto
• Erazem Rozoničnik (Skala Velenje), forme, dečki rdeči pas – 9.-16.mesto
• Erazem Rozoničnik (Skala Velenje), borbe, dečki – 60 kg – 5.-8.mesto
• David Novak (Škorpijon Ljubljana), forme, dečki rdeči pas – 9.-16.mesto
• David Novak (Škorpijon Ljubljana), borbe, dečki -60 kg – 3.mesto
• Pia Landeker (Skala Velenje), forme, deklice rdeči pas – 17.- 32.mesto


Veterani:

• Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas VI.dan – 1.mesto
• Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), borbe, veterani gold, -80 kg – 1.mesto
• Peter Landeker (Skala Velenje), forme, veterani silver, črni pas V.dan – 3.mesto
• Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas V.dan – 3.mesto
• Peter Landeker (Skala Velenje), borbe, veterani silver, -90 kg – 1.mesto
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne forme – nastop odpovedan zaradi poškodbe
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne borbe – nastop odpovedan zaradi poškodbe
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipni test moči
• Najboljši veteran – Ismet Ičanovič
• Najvišja tehnična nagrada med veterani zlate kategorije – Ismet Ičanovič
• Častno veteransko priznanje – Ismet Ičanovič


Trenerji:
Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)
Staša Lipnik (Skala Velenje)
Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana)
Borut Sobota (Skala Velenje)
Tanja Verboten (Skala Velenje)

Sodniki:
Emin Durakovič (Unior Zreče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)
Peter Rozoničnik (Skala Velenje)
Miha Kos (Unior Zreče)

Delegati:
Matevž Žugelj – predsednik ITF Slovenija
Emin Duraković – tehnični direktor ITF Slovenija
Tanja Verboten – generalna sekretarka ITF Slovenija

Spremljevalci:
Brina Landeker


----
Vir: Taekwon-do in Kickboks klub Skala Velenje

 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  info@velenje.com