Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 606

Velenje.com : Šport : Novica

V soboto na gostovanje k najboljši ekipi prvega dela

7. apr 2017

Po uspehih na uvodnih treh tekmah Lige NLB za prvaka rokometaše Gorenja Velenja to soboto čaka nov preizkus. Odpravili se bodo na Obalo, kjer se bodo ob 18.30 zoperstavili domači zasedbi Kopra 2013.

Primorci so bili v prvem delu državnega prvenstva najuspešnejše moštvo. Na 22 tekmah so zbrali 18 zmag ter po dva remija in poraza. Borbe za naslov prvaka so tako začeli z 38 točkami, prav toliko so jih pred drugim delom nato prejeli tudi Velenjčani in Celjani. Prav slednji so jim po hudem boju v tretjem kolu Lige za prvaka prizadejali drugi zaporedni poraz, potem ko so bili v Kopru boljši z 31:27. Pred tem so izbranci nekdanjega slovenskega reprezentanta Zorana Jovičiča presenetljivo klonili tudi na gostovanju v Škofji Loki (26:21), medtem ko so v prvem kolu uspešno opravili s Krko (28:22).

S šestimi goli iz prav toliko strelov se je proti Dolenjcem izkazal izkušeni 32-letni krilni igralec Uroš Rapotec, ki je bil s 105 zadetki osmi najboljši strelec prvega dela Lige NLB. V drugem delu tekmovanja je njegovo vlogo prevzel Aleks Vlah. 19-letni srednji zunanji rokometaš je na treh preizkusih dosegel 17 zadetkov, od tega skoraj polovico (8) na obračunu s Celjani.

Koprčani so se v tej sezoni preizkušali tudi v evropskih tekmovanjih. Nastopili so v drugem krogu kvalifikacij za Pokal EHF in na obeh tekmah (skupni rezultat 57:46) morali priznati tekmecem iz portugalskega Porta.

Obračun v dvorani Bonifika ne bo prvo medsebojno srečanje Kopra 2013 in Gorenja Velenja v tej sezoni. Ples kroglic je hotel, da sta se moštvi srečali že na obračunu osmine finala Pokala Slovenije. Izbranci Boruta Plaskana so tedaj 16 minut pred koncem zaostajali za dva zadetka (20:22), tekmo pa v svoj prid (29:26) preobrnili v zadnjih sedmih minutah. Ekipi sta se srečali tudi v pripravljalnem obdobju. Tudi sredi avgusta so bile ose v Rdeči dvorani boljše za tri zadetke (27:24).

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja:
"Gostovanje v dvorani Bonifika bo zelo zahtevno. V zadnjem tednu smo se na tekmece dobro pripravili. Razveseljujoča vest je, da se je ekipnim treningom znova priključil Blaž Kleč, ki je imel v zadnjem obdobju težave s stegensko mišico. Koprčani so na domačem igrišču izredno nevarna ekipa, tudi na zadnji tekmi proti Celjanom so pokazali, da se ne predajo zlahka. Za uspeh na Obali bomo morali prikazati dobro igro v vseh elementih rokometa, ob tem pa biti povsem osredotočeni od prve do zadnje minute. Če bo temu tako, se lahko nadejamo uspeha, ki se ga od nas tudi pričakuje. Novi dve točki sta trenutno najbolj pomembna zadeva."

Darko Stojnić, rokometaš Gorenja Velenja:
"Na obali nas v soboto čaka zahteven preizkus. Koprčani bodo na domačem igrišču, pred svojimi navijači zagotovo še dodatno motivirani. Obilico preglavic so povzročali že Celjanom. Mi smo se v tem tednu na njih dobro pripravili. Vse od prve minute tekme bomo morali s soigralci kazati največ, česar smo sposobni. Primorska ekipa je sicer večinoma mlada, a večina igralcev skupaj igra že nekaj časa. Premore tudi reprezentante, s katerimi smo nedolgo tega skupaj igrali v mladinski izbrani vrsti."