Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 503

Velenje.com : Šport : Novica

Poročilo iz 1. pokalne tekme Karate zveze Slovenije 2017 v Luciji pri Portorožu

3. apr 2017

Na sončno soboto, 1. aprila 2017 je v športni dvorani Osnovne šole Lucija, v tehnični organizaciji Društva borilnih veščin Piran, pod okriljem Karate zveze Slovenije potekala 1. pokalna karate tekma v borbah in katah za starostne kategorije do 18 let za leto 2017.
Na tekmi v Luciji je sodelovalo 420 tekmovalk in tekmovalcev.

Tekmovanja se je iz Karate kluba Velenje udeležilo štirinajst (14) tekmovalk in tekmovalcev.

Člani Karate kluba Velenje so dosegli 3 zlate, 3 srebrne in 2 bronasti medalji. Skupno torej 8 medalj in se uvrstili na 6. mesto med 49 klubi.

Organizacija tekmovanja in sojenje sta bila zelo dobra.
Med sodniki sta bila tudi dva naša člana. Glavni sodnik tekme je bil Zdenko Miklavc – mednarodni sodnik Refere A, sodnica pa Natalija Kenda.

V konkurenci 19. malčic – kata (8 let) je tekmovala Zoja Vanovšek.
V konkurenci 35. deklic – kata (10 let) je tekmovala Hana Pratnemer.
V konkurenci 35. deklic – kata (10 let) je tekmovala Hana Zager in osvojila 2. mesto (srebrno medaljo).
V konkurenci 34. mlajših kadetinj – kata (13 let) je tekmovala Tia Jakob Kukovič in osvojila 2. mesto (srebrno medaljo).
V konkurenci 14. kadetinj – kata (15 let) je tekmovala Kaja Česko in osvojila 2. mesto (srebrno medaljo).
V konkurenci 7. mladink – kata (16 let) je tekmovala Pia Cesar in osvojila 1. mesto (zlato medaljo).
V konkurenci 15. kadetinj + 54 kg – kumite (15 let) je tekmovala Maša Kenda.
V konkurenci 34. dečkov – kata (11 let) je tekmoval Isak Pašić.
V konkurenci 34. dečkov – kata (11 let) je tekmoval Enej Vanovšek.
V konkurenci 34. dečkov – kata (11 let) je tekmoval Gaber Pihler.
V konkurenci 34. dečkov – kata (11 let) je tekmoval državni prvak za leto 2016, Nik Borovnik in osvojil 1. mesto (zlato medaljo).
V konkurenci 25. mlajših kadetov – kata (12 let) je tekmoval Janez Jakop.
V konkurenci 9. mladincev – kata (16 let) je tekmoval Sebastjan Kauzar.
V konkurenci 9. mladincev – kata (17 let) je tekmoval Domen Borovnik in osvojil 3. mesto (bronasto medaljo).
V konkurenci 4. dečkov – kumite - 45 kg (11 let) je tekmoval državni prvak za leto 2016, Nik Borovnik in osvojil 1. mesto (zlato medaljo). V konkurenci 5. mladincev – kumite - 68 kg (17 let) je tekmoval Domen Borovnik in osvojil 3. mesto (bronasto medaljo).
V konkurenci 7. ekip deklic – kata (10 let) je tekmovala tudi naša ekipa v sestavi Hana Pratnemer, Zoja Vanovšek in Hana Zager, ter dosegla 5. mesto.

Naše člane sta na tekmi dobro vodila, vaditeljica karateja Jasmina Džafić in pripravnik za vaditelja karateja Husejn Beganović.

S tekmovalnostjo in primernim obnašanjem so naši člani dostojno zastopali Karate klub Velenje.

Vodstvo kluba čestita tekmovalkam in tekmovalcem, ter trenerjem predvsem pa njihovim staršem za vztrajanje na zastavljeni športni poti!