Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 

Velenje.com : StrokovnjakGabrijela Fidler : Odgovor


Gabrijela Fidler
Psihologija

 


Strah pred zobozdravnikom,
27.3.2008

Strah me je zobozdravnika zato imam tudi probleme z njimi. Kako naj premagam strah?


Odgovor


Spoštovani!

Najbrž ni človeka, ki ga ne bi bilo vsaj malo strah zobozdravnika, sploh pa, če ima z njim kakšno bolečo izkušnjo.
Res pa je tudi, da delj ko odlašamo z obiskom zobozdravnika, večja je verjetnost, da so zobje manj zdravi in bo poseg spet bolj boleč, kar pa bo naš strah le še utrjevalo.

Pomembno je, da si izberete zobozdravnika, ki mu zaupate, s katerim se lahko tudi pogovarjate, saj boste le tako počasi premagovali hud odpor. Prav tako je pomemben reden obisk, tudi le preventiven, le tako boste lahko izkusili tudi izkušnjo obiska pri zobozdravniku, ki ne boleča.

Pomaga vam lahko tudi katera od sprostitvenih tehnik, npr. avtogeni trening, v skrajnem primeru, če bo strah res nepremagljiv, pa poiščite tudi strokovno pomoč.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]