Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo?
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 600

Velenje.com : Diskusije : Šport : Vprašanje

20. obletnica osvojitve pokala slovenije (Neznan 9.4.2018 20:59)

Zgodovina je pomemben del nas in prav je, da se v jubilejnem 70. letu obstoja NK Rudar Velenje spomnimo tudi na dogodek, ki bo z zlatimi črkami za vedno zapisan v našo. Pred skoraj natanko 20. leti so Knapi v finalu pokala Slovenije premagali Primorje in dosegli enega največjih uspehov v zgodovini kluba. Postali so POKALNI PRVAKI SLOVENIJE!

V počastitev tega pomembnega mejnika v klubu organiziramo dogodek, na katerem pravi navijači Rudarja ne smejo manjkati. V sredo, 18.4. bomo dogajanje začeli s tekmo selekcij naše nogometne šole, ki bo na sporedu ob 15:30. Sledila bo slavnostna otvoritev razstave (Muzej Velenje) pred stadionom Ob jezeru in nato spektakel dneva, ki nas bo ponesel 20 let nazaj, v čas največjega slavja. Revijalna tekma, na kateri se bodo pomerili ZMAGOVALCI POKALA 98 in ČLANSKA EKIPA 2018.

Za pokušino objavljamo seznam že potrjenih članov legendarne ekipe, ki se bodo dogodka udeležili.

CISD    (10.4.2018 9:25)
Tekmo v Ajdovščini so dobili rdeče-črni z zadetkoma Patrika Ipavca in Borivoja Lučiča, medtem ko je za Rudar zadel Zoran Pavlovič, na povratni tekmi pa so Velenjčani dosegli kar tri zadetke brez odgovora Primorja. Dva je dosegel Živojin Vidojevič, enega pa Aleš Purg.
CISD    (10.4.2018 9:29)
CISD    (10.4.2018 10:22)
Prvo ime druge finalne tekme je bil dvakratni strelec Živojin Vidojevič. Jugoslovan v dresu velenjskega Rudarja je tako rekoč vso sezono iskal pravo formo, našel pa jo je, ko je bilo najbolj potrebno.

Za Velenjčane se je torkov obračun začel sanjsko. Kakšnih 1700 gledalcev, ki so začutili priložnost in vseskozi spodbujali svoje ljubljence, se je veselilo že po dobrih štirih minutah igre, ko je Vidojevič ustrelil iz obrata, okamenela gostujoča obramba pa je le s pogledom spremljala žogo, ki je končala v mreži.

Domači so imeli niti igre vseskozi v svojih nogah, Vidojevič pa je vnovič zablestel v 57. minuti, ko je izkoristil enkratno podajo Gajserja in z glavo spet premagal sicer solidnega vratarja Primorja, Roberta Volka.

Ajdovci so po zaostanku več napadali, a pozabljali na obrambo. Ker so zato pogosto zamujali, sta si Kodelja in Mulahmetovič z namernimi prekrški "prislužila" rdeča kartona.

Piko na i je v 94. minuti postavil Purg, ki je tik pred koncem zamenjal Vidojeviča.

Slavje se je pričelo, razočarani gostje pa so žalostno opazovali nepopisno veselje knapov, katerih kapetan Mladen Dabanovič je iz rok predsednika NZS Rudija Zavrla prejel pokal.

Izjave Kostanjška, Luknerja, Dabanoviča, Vidojevića in Šoškiča pa si lahko preberete: